Dlaczego warto wybrać inVag®

Innowacyjny lek inVag® jest probiotykiem ginekologicznym, po który kobieta może sięgnąć w razie wystąpienia zaburzenia równowagi mikroflory pochwy lub stosować wspomagająco w leczeniu już pierwszych objawów infekcji intymnych. inVag® posiada kilka cech, które odróżniają go od pozostałych preparatów dostępnych na rynku.

 1. inVag® jest pierwszym dopochwowym lekiem probiotycznym w pełni dopasowanym do mikroflory Polek. Odpowiedni dobór szczepów inVag® odzwierciedla skład mikroflory Polek XXI w. Są to te same gatunki, które najczęściej występują we florze Polek i są najbardziej odpowiednie do jej odbudowy. Dzięki doborowi do populacji w której inVag® jest zastosowany, lek jest skuteczny i działa długotrwale.1
 2. Właściwości szczepów zawartych w inVag® są zgodne z kryteriami stawianymi probiotykom ginekologicznym przez FAO/WHO i PTG.
  Czytaj więcej na temat kryteriów PTG i FAO/WHO.
 3. inVag® zawiera aż 3 szczepy bakterii, które wykazują działanie probiotyczne (większość produktów na rynku zawiera 1-2 szczepy). Wzajemnie się uzupełniają i razem wykazują silniejsze działanie niż każdy z osobna.
 4. inVag® posiada wysoką dawkę bakterii w jednej kapsułce – aż 109 CFU2.
 5. inVag® ma szybkie i długotrwałe działanie. Kontakt nabłonka z substancją czynną następuje już po 15 minutach.
 6. Wysoką skuteczność inVag® potwierdzono w badaniach klinicznych z udziałem Polek oraz w badaniach mikrobiologicznych i molekularnych.
 7. inVag® jest bezpieczny. Współdziała z naturą, naśladuje ją i wspomaga naturalne procesy zachodzące w organizmie kobiety.
 8. inVag® jest dostępny bez recepty.
 9. inVag® jest polskim lekiem produkowanym według najwyższych standardów produkcji GMP3.
 10. Lek inVag® może być stosowany wspólnie z linią prOVag® (prOVag® – dietetyczny doustny probiotyk ginekologiczny w kapsułkach, prOVag żel – żel do ochrony, pielęgnacji i łagodzenia podrażnień okolic intymnych). Te same innowacyjne szczepy można stosować doustnie i/lub dopochwowo.

 

1Antonio 2009, Pawłowska 2012, Literatura dostępna u producenta
2CFU (ang. Colony Forming Unit) – jednostka tworząca kolonię
3GMP (Good Manufacturing Practice) – dobra praktyka wytwarzania

Pochodzenie szczepów ma znaczenie!

U kobiet pochodzących z różnych obszarów geograficznych występują różnice w mikroflorze pochwy – dlatego też nie istnieje „uniwersalny” preparat probiotyczny skuteczny w każdym regionie świata. Ważne, by szczepy zawarte w probiotyku dopasowane były do flory pochwy kobiet, u których mają być zastosowane. Dlaczego ma to znaczenie? Szczepy pałeczek kwasu mlekowego, które naturalnie występują w biocenozie pochwy lepiej przylegają do nabłonków układów, co pozwala na większą skuteczność i szybsze działanie. Ponadto w pochwie dochodzi do procesu samoregulacji wynikającej z działania układu immunologicznego – z organizmu eliminowane są „obce” szczepy bakterii, zaraz po zaprzestaniu ich stosowania.

inVag® jest pierwszym dopochwowym lekiem probiotykiem w pełni dopasowanym do mikroflory Polek. Odpowiedni dobór szczepów inVag® odzwierciedla skład mikroflory Polek XXI w. Są to te same gatunki, które najczęściej występują w polskiej florze. Dzięki temu inVag® jest wyjątkowo skuteczny a jego działanie długotrwałe.

inVag® to nowoczesny probiotyk stosowany w celu przywrócenia lub uzupełnienia flory bakteryjnej pochwy oraz utrzymania właściwego pH pochwy.

Działanie dopochwowego leku probiotycznego

inVag® utrzymuje równowagę mikrobiologiczną w obrębie układu moczowo – płciowego i zapobiega rozwojowi zakażeń.

Wskazania – kiedy stosować preparat

inVag® stosuje się u kobiet w celu przywrócenia lub uzupełnienia flory bakteryjnej pochwy i utrzymania właściwego pH pochwy. Produkt zalecany jest wspomagająco w leczeniu różnego rodzaju infekcji pochwy, w zapobieganiu infekcjom układu moczowo-płciowego oraz do stosowania profilaktycznie we wszelkich sytuacjach, w których dochodzi do zaburzenia równowagi flory pochwy.

Stosowanie preparatu dopochwowego

Lek stosowany jest dopochwowo – 1 kapsułka na noc przez tydzień. Kapsułkę należy umieścić głęboko w pochwie zachowując zasady higieny osobistej. W razie potrzeby, leczenie można powtórzyć, ale po skontaktowaniu się z lekarzem.