System profilaktyczno – terapeutyczny

O okolice intymne powinno dbać się co najmniej tak jak o skórę twarzy czy dłoni. Warto zadbać o nie kompleksowo stosując produkty opracowane specjalnie do stref intymnych i dopasowanych do specyficznej flory Polek. IBSS BIOMED S.A stworzył innowacyjny system profilaktyczno-terapeutyczny do kompleksowej odbudowy, utrzymania i ochrony fizjologicznej flory intymnej kobiety. System ten zyskał pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

Skład produktów wchodzących w skład systemu profilaktyczno-terapeutycznego oparty jest o objęte patentem 3 szczepy probiotyczne (Lactobacillus fermentum 57A, Lactobacillus plantarum 57B, Lactobacillus gasseri 57C) wyizolowane od zdrowych kobiet z polskiej populacji.

Lek inVag®, oraz produkty prOVag® i prOVag żel różnią się od siebie formą, drogą podania i działaniem.

Skład produktów wchodzących w skład systemu profilaktyczno-terapeutycznego oparty jest o objęte patentem 3 szczepy probiotyczne (Lactobacillus fermentum 57A, Lactobacillus plantarum 57B, Lactobacillus gasseri 57C) wyizolowane od zdrowych kobiet z polskiej populacji.

Lek inVag®, oraz produkty prOVag® i prOVag żel różnią się od siebie formą, drogą podania i działaniem.

SZCZEGÓLNE ZALETY LEKU PROBIOTYCZNEGO INVAG:

  • szybkie i długotrwałe działanie
  • antagonizm do bakterii i grzybów wywołujących stany zapalne pochwy
  • duża dawka żywych bakterii kwasu mlekowego aż 1000 000 000 CFU* w 1 kapsułce
  • 3 opatentowane szczepy Lactobacillus dopasowane do mikroflory Polek
  • wysoka skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi
  • lek dostępny bez recepty
  • produkt polski, produkowany według najwyższych standardów GMP
probiotyk ginekologiczny invag

inVag® jest lekiem, probiotykiem ginekologicznym o dopochwowej drodze podania. Jest polecany kiedy potrzebne jest szybkie rozwiązanie problemów intymnych w tym szybka odbudowa mikroflory pochwy, zwłaszcza po leczeniu antybiotykami, szczególnie dopochwowymi.

prOVag® jest probiotykiem ginekologicznym o doustnej formie podania. proVag to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego polecany zwłaszcza w nawracających niedyspozycjach intymnych, jako długotrwała ochrona intymna oraz podwójna osłona do doustnego antybiotyku dla kobiet.

Zaletą preparatu prOVag® jest kolonizacja odbytu i pochwy czyli podwójna osłona, która obejmuje zarówno układ pokarmowy jak i pochwę. Takie rozwiązanie zapewnia długotrwałe działanie i blokadę migracji patogenów z odbytu (w tym w szczególności Candida spp.), co jest istotne zwłaszcza w zapobieganiu nawrotom niedyspozycji intymnych. Zalety doustnej formy podania to także większy komfort stosowania (m.in. nie brudzi bielizny, nie przeszkadza w sytuacjach intymnych) i możliwość zastosowania w trakcie miesiączki.

prOVag żel

jest żelem do nakładania na okolice intymne w celu ochrony i pielęgnacji. Żel utrzymując odpowiednią kwasowość chroni równowagę mikrobiologiczną tych okolic i tym samym ogranicza wzrost niekorzystnych bakterii i grzybów. prOVag żel polecany jest w sytuacjach wystąpienia podrażnień i suchości okolic intymnych oraz w stanach szczególnej podatności na podrażnienia i zaburzenia równowagi mikrobiologicznej okolic intymnych.

Substancja czynną prOVag żel są skoncentrowane metabolity bakterii Lactobacillus, które mają silne działanie ograniczające wzrost bakterii i grzybów, a korzystnie wpływają na naturalną mikroflorę pochwy.